Založení offshore společnosti - kde a jak to je možné?

Založení společnosti offshore není nemožné, ale...

Založení společnosti offshore samozřejmě nepředstavuje nepřekonatelný problém. Nesmí se však zapomenout na základní věci. Opravdu nestačí pouze založit společnost a znát základní pravidla pro ejjí používání. Důležitým aspektem úspěšného podnikání s offshore společností je důkladná analýza, plánování a nastavení a řízení optimalizační struktury firmy. Jen tak budou schopny společnosti offshore dobře fungovat ku prospěchu jejich vlastníka.

 

Vyberte si tu správnou offshore společnost

Rozhodnete-li se začít podnikat, je velmi důležité zvážit jakou formu společnosti offshore zvolíte. Detaily jednotlivých offshore jurisdikcí se totiž mohou lišit a proto uvažte, zda se hodí právě pro váše specifické podnikání. Někdy není zbytí a je přeci jen výhodnější zvolit onshore společnosti se standardním zdaněním. Se vznikem offshore společnosti mohou pro jejího vlastníka vzniknout nové povinnosti, jako je registrace k DPH, oznamovací povinnost vůči ČNB, účetnictví a podobně. Dejte si proto dobrý pozor, zda jste neopomněli některou důležitou věc.

Dávejte si pozor, za co při založení offshore společnosti platíte

Na trhu je relativně velké množství společností, které se zabývají zakládáním offshore společností a poradenství s tím spojeným. Podnikatelé by si měli dát dobrý pozor, zda jsou v celkové ceně zaúčtovány všechny nezbytné položky nutné pro fungování společnosti.

 

Společnosti offshore je třeba neustále sledovat

Založíte-li si společnost offshore, nezapomeňte neustále sledovat tamní právní prostředí a daňovou politiku, protože se může velmi rychle transformovat a změnit tak stávající podmínky pro offshore společnosti. Změny je třeba průběžně hodnotit a podle toho měnit koncepci podnikání. Změny se samozřejmě nedějí pouze k horšímu, společnosti offshore často změnou v zákoně získají možnost, jak zefektivnit své podnikání.

» Kupte si ready made společnost v ČR za nejvýhodnějších podmínek, cena již od 21900 Kč! Klikněte pro více informací!